Blue Flower

 

В А Ж Н О  О Б А В Е Ш Т Е Њ Е

Обавештавају се ученици и њихови родитељи да ће се пробно тестирање ученика ОСМОГ разреда везаног за завршни испит у школској 2017/2018. години обавити по следећем распореду: 

  • МАТЕМАТИКА (20 задатака) - Понедељак: 18.06.2018. од 0900 до 1100 часова.
  • СРПСКИ ЈЕЗИК (20 питања) - Уторак: 19.06.2018. од 0900 до 1100 часова.
  • КОМБИНОВАНИ ТЕСТ (20 питања), (биологија, историја, географија, физика и хемија) - Среда: 20.06.2018. од 0900 до 1100 часова.

- Списак прибора за рад на тестирању: графитна оловка, гумица и  хемијска оловка, за математику: шестар, лењир, троугао
Од личних ствари на тестирање се може унети само вода / освежавајући напитак, а све остале ствари обавезно се одлажу на посебно место током трајања испита.


 

 15. маја 2018. године прослављен је 123. рођендан наше школе

Тим поводом изашао је 12. број часописа "Ђачко срце". Сви заинтересовани исти могу погледати и на сајту у секцији Ђачко срце.


ОБАВЕШТЕЊЕ – 14.02.2017.године

Обавештавају се ученици, родитељи и запослени да су због Дана државности Републике Србије, среда, 15.02.2017.г. и четвртак, 16.02.2017.г. нерадни дани.
Први наставни  дан је петак, 17.02.2017.г. и радиће се по следећим сменама:
СТАРИЈИ РАЗРЕДИ-ПРЕПОДНЕВНА СМЕНА од 0800 часова
МЛАЂИ РАЗРЕДИ - ПОПОДНЕВНА СМЕНА од 1330 часова 
Од понедељка, 20.02.2017. године, смене се мењају.


О Б А В Е Ш Т Е Њ Е
ПРВИ НАСТАВНИ ДАН НАКОН ДРУГОГ ДЕЛА ЗИМСКОГ  РАСПУСТА ЈЕ ПОНЕДЕЉАК, 13.02.2016.године по следећем распореду:
СТАРИЈИ РАЗРЕДИ - ПРЕ ПОДНЕ у 08:00 часова
МЛАЂИ РАЗРЕДИ  – ПОСЛЕ ПОДНЕ у 13:30 часова
НАПОМЕНА: У УТОРАК, 14.02.2016. ГОДИНЕ, РАДИЋЕ СЕ ПО РАСПОРЕДУ ЧАСОВА ОД   ПЕТКА!


- Календар такмичења за 2016-2017. год. преузми.


 

- У јануару, 27.01.2017.године, обележена је школска слава Свети Сава уз пригодан културно-уметнички програм наших ученика и наставника и свечани коктел који је организован у сарадњи са овогодишњим колачарима.

- У току јануара, 23.01.2017. године, у нашој школи, Министарство унутрашњих послова - Полицијска станица Врњачка Бања, одржала је предавање „Безбедност у саобраћају“ које је било едукативног карактера и од велике користи ученицима 5.разреда.

- У последњој недељи децембра месеца ученици млађих разреда су организовали новогодишњу изложбу честитки, а такође су учествовали у новогодишњој представи „Модерна пепељуга“.

- Крајем децембра, 24.12.2016.године, у нашој школи је организован концерт фолклорног ансамбла „Бане Миленковић“ и других ансамбала из наших околних места, а 26.12.2016.године ученици 4. разреда су присуствовали дечјем концерту у извођењу Мари Мари, у Хали спортова „Владе Дивац“, у Врњачкој Бањи.

- У децембру, 23.12.2016. године, гост у нашој школи била је позната глумица Нада Блам која је казивала речи Бранислава Нушића ученицима млађих разреда.

- Почетком децембра, 03.12.2016. године, ученици II1, III1, IV1 и IV2 учествовали су на хуманитарној манифестацији „Плава звезда“ поводом Међународног дана особа са инвалидитетом у организацији Удружења родитеља деце ометене у развоју. За ову прилику ученици млађих разреда су сакупљали добровољни прилог и од сакупљеног новца деци ометеној у развоју купили новогодишње пакетиће.

- Почетком децембра, 02.12.2016.год. у сали биоскопа у Врњачкој Бањи је за ученике 1. разреда одржано предавање Агенције за безбедност у саобраћају. Ученицима је одржана представа „Пажљивко“.

- Крајем октобра, 21.10.2016.године, у нашој школи је организован Дан хуманости – хуманитарни концерт „ За Анкицу Мутавџић“. Захваљујући мештанима Новог Села прикупљена је значајна новчана помоћ која је комисијски уручена Анкици Мутавџић .

- У октобру, 11.10.2016. оджано је едукативно предавање Патронажне службе Дома здравља из Врњачке Бање за ученике од 1. до 4. разреда са темама: лична хигијена, здрава исхрана и пубертет.

- У току октобра месеца, од 05. до 11. октобра 2016. године у оквиру дечје недеље одржана је приредба ученика старијих разреда за све ученике школе.

- Почетком октобра, 02.10.2016. школа је са својим ученицима узела учешће у хуманитарној акцији Женског центра „Милица“ под називом „Дај педалу раку“,  07.10.2016. год. ученици 4. разреда су имали хорски наступ на освештавању темеља цркве у Новом Селу, а 08.10.2016.год. школа је узела учешће на спортској манифестацији „Спортски изазов“.

- Почетком септембра, 12.09.2016. године, наша школа се укључила у пројекат „Социјална инклузија“. Ученици старијих  разреда су учествовали у изради макета које су касније изложене испред биоскопа у Врњачкој Бањи.

- На почетку школске године, 01.09.2016. године, одржана је приредба поводом пријема ђака првака.Учешће у приредби узели су ученици будућег петог разреда са својим учитељима Иваном Вукојичићем и Радојком Атанасковић. Након одржане приредбе извршена је свечана прозивка ђака првака.

 

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

ОРГАНИЗАЦИЈА ОБРАЗОВНО-ВАСПИТНОГ РАДА ШКОЛЕ

Бројно стање ученика и одељења на почетку школске 2016/2017.године

(број ученика по разредима и одељењима)

Бројно стање ученика и одељења у матичној школи у Новом Селу

Разред

Број одељења

Број ученика у одељењу

Укупно

Прво

Друго

I

2

16

17

33

II

2

24

23

47

III

2

20

20

40

IV

2

16

17

33

I-IV

8

76

77

153

V

2

23

21

44

VI

2

20

20

40

VII

2

32

32

64

VIII

2

18

19

37

V-VIII

8

93

92

185

Продужени боравак

1

/

/

30

Укупно од I до VIII + продужени боравак

16+1 = 17

169

169

338+30=368

 

Бројно стање ученика и одељења у издвојеном  одељењу у Рсовцима

Разред

Број одељења

Број ученика у одељењу

Укупно

Предшк.

2/4

Комбинација други/четврти

1

0

2+1

3

 

Упоредни преглед укупног броја ученика у матичној школи и издвојеном одељењу

Укупан број ученика у Новом Селу и у Рсовцима од I до VIII Школско место

Број одељења

Број ученика

Ново Село

16+1

338+30=368 (са продуженим боравком)

Рсовци

1

3

Укупно за школу

17+1

341+30=371 (са продуженим боравком)

 

Распоред разреда и одељења по сменама

Матична школа ради у две смене – преподневна и поподневна које се мењају након две недеље. Прве две недеље ученици млађих разреда  иду у школу пре подне, док ученици старијих разреда иду поподне.

Ученици у продуженом боравку похађају исти пре подне када је њихова редовна настава поподне, и обрнуто, када иду у школу пре подне, настава у продуженом боравку се одвија поподне. У оквиру продуженог боравка ученици имају наставу математике, српског језика, света око нас и енглеског језика, као и обавезне спортске и ваннаставне активности и слободно време.

Ученици у издвојеном одељењу у Рсовцима увек иду пре подне у школу и то тако да ученици 2. и 4. разреда крећу са наставом у 8:00 часова.

 

Дневни и недељни ритам рада

Настава у преподневној смени почиње у 8:00 часова, а шести час се завршава у 13:10. Велики одмор је после другог часа од 9:35 до 9:55.

Настава у поподневној смени за старије ученике почиње у 13:00 часова и завршава се у 18:10, док за млађе разреде почиње у 13:30.

Велики одмор у поподневној смени за старије разреде почиње у 14:35, а за млађе разреде у 15:05 часова.

               Матична школа ради у две смене, а промена смена врши се петнаестодневно

 

час

Матична школа у Новом Селу

Издвојено одељење у Рсовцима

Од I до IV разреда

Од V до VIII разреда

Од I до IV разреда

 

Преподневна смена

Поподневна
смена

Преподневна смена

Поподневна смена

Преподневна
смена

1. час

800 – 845

1330 – 1415

800 – 845

1300 – 1345

800 – 845

пауза

845 – 850

1415 – 1420

845 – 850

1345 – 1350

845 – 850

2. час

850 – 935

1420 -  1505

850 – 935

1350 – 1435

850 – 935

пауза

935 – 955

1505 – 1525

935 – 955

1435 – 1455

935 – 955

3. час

955 – 1040

1525 – 1610

955 – 1040

1455 – 1540

955 – 1040

пауза

1040 – 1045

1610 – 1615

1040 – 1045

1540 – 1545

1040 – 1045

4. час

1045 – 1130

1615 – 1700

1045 – 1130

1545 – 1630

1045 – 1130

пауза

1130 – 1135

1700 – 1705

1130 – 1135

1630 – 1635

1130 – 1135

5. час

1135 – 1220

1705 – 1750

1135 – 1220

1635 – 1720

1135 – 1220

пауза

 

 

1220 – 1225

1720 – 1725

 

6. час

 

 

1225 – 1310

1725 – 1810

 

 

Одељењске старешине

Ред. бр.

Одељење

Име и презиме

1.

11

Иван Вукојичић

2.

12

Радојка Атанасковић

3.

21

Лела Кораћ

4.

22

Слађана Поповић

5.

31

Анђелка Митић

6.

32

Љиља Вукојичић

7.

41

Милијана Стефановић

8.

42

Светлана Милановић

9.

Комб. Одељење – Рсовци

Данијела Влајковић

10.

Продужени боравак

Милена Подовац

11.

51

Милкица Гмијовић

12.

52

Александар Цветљанин

13.

61

Надица Грујичић

14.

62

Миломир Грујичић

15.

71

Јовица Сташић

16.

72

Милан Мијатовић

17.

81

Милица Бачевац

18.

82

Тамара Ивановић

 

Расподела изборних предмета у млађим разредима

Р.бр.

Изборни предмет

Име и презиме наставника

Одељење / група

1.

Лепо писање

Иван Вукојичић

Радојка Атанасковић

1/1

1/2

2.

Чувари природе

Данијела Влајковић

2/3; 4/3

3.

Од играчке до рачунра

Лела Кораћ

Слађана Поповић

2/1

2/2

4.

Народна традиција

Анђелка Митић

Љиља Вукојичић

Милијана Стефановић

Светлана Милановић

3/1

3/2

4/1

4/2

5.

Грађанско васпитање

 

 

Иван Вукојичић

Радојка Атанасковић

Лела Кораћ

Слађана Поповић

Анђелка Митић

Љиља Вукојичић

Милијана Стефановић

Светлана Милановић

1/1

1/2

2/1

2/2

3/1

3/2

4/1

4/2

6.

Верска настава

Драгана Костадиновић

Владимир Јовановић

11/2, 21/2, 31/2, 41/2,

Комбинација у Рсовцима

7.

Хор

Иван Вукојичић

Радојка Атанасковић

 

1/1

1/2

 

Расподела изборних предмета у старијим разредима

Р.бр.

Изборни предмет

Име и презиме наставника

Одељење / група

1.

Грађанско васпитање

Милкица Гмијовић

81/2

2.

Грађанско васпитање

Милица Бачевац

7/2

3.

Грађанско васпитање

Милан Мијатовић

61/2, 71,

4.

Грађанско васпитање

Јовица Сташић

51/2

5.

Верска настава

Драгана Костадиновић

51/2, 61/2

6.

Верска настава

Владимир Јовановић

71/2, 81/2

7.

Француски језик

Олгица Луковић

51/2, 61, 62, 71, 72, 81/2

8.

Руски језик

Виолета Новаковић

51/2, 71, 72, 81/2

9.

Информатика и рачунарство

Мирослав Вучић

51, 52, 71, 72, 81, 82

10.

Информатика и рачунарство

Анђелија Чановић

61, 62

11.

Изабрани спорт (мали фудбал/одбојка)

Александар Цветљанин

51, 52, 71, 72,

12.

Изабрани спорт (мали фудбал/одбојка)

Срђан Чеперковић

61, 62, 81, 82,